Jesteś tutaj: Start / Uroczystości

Uroczystości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Wiglia 2023

Wiglia 2023

W dniu 15.12.2023r. w domu weselnym „U Palucha” miało miejsce spotkanie wigilijne członków gminnego Koła LOK i Małopolskiego Klubu Strzeleckiego LGWA. Przed spotkaniem odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze oraz wybory nowego zarządu Koła LOK w związku z upływem kadencji

15 grudnia 2023
Czytaj więcej o: Wiglia 2023
Przejdź do - Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

11.11.2023r. ŚWIĘTO DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Nasza delegacja w składzie: Grażyna Kaczor, Przemysław Matjas i Helena Morańska – Kura składają wiązankę pod pomnikiem poległych w walce o niepodległość Polski mieszkańców Naszej Gminy.

11 listopada 2023
Przejdź do - Spotkanie wigilijne 2021

Spotkanie wigilijne 2021

29 grudnia 2021 r. odbyło się spotkanie wigilijne i sprawozdawcze naszej sekcji strzeleckiej. Posiedzenie zwyczajowo rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia tego co udało się nam osiągnąć w kończącym się roku.

 

9 stycznia 2022
Czytaj więcej o: Spotkanie wigilijne 2021
Przejdź do - Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

W dniu 11.11.2021 r. w Dobranowicach odbyły się uroczystości z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W kościele parafialnym z koncertem wystąpili harcerze oraz orkiestra gminna. Mszę za Ojczyznę odprawił proboszcz Bogdan Adamus. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz Gminy oraz licznie zgromadzone poczty sztandarowe, delegacje i mieszkańcy.

 

11 listopada 2021
Czytaj więcej o: Święto Niepodległości
Przejdź do - Wigilia 2019

Wigilia 2019

Bardzo miłą tradycją stały się przedświąteczne spotkania w siedzibie Ligi Obrony Kraju w Igołomi. Zawsze bowiem jest to wieczór niezwykły, który sprzyja wspomnieniom, podsumowaniom kończącego się roku, ale i snuciu planów na przyszłość. A te z roku na rok, nasza organizacja ma coraz większe i coraz bardziej ambitne.
Dlatego wigilia zwyczajowo rozpoczęła się od krótkiego przedstawienia tego co udało się nam osiągnąć w kończącym się roku. A nieskromnie mówiąc, nie było tego mało, czego najlepszym dowodem był fakt wręczenia okolicznościowych modeli dla najbardziej naszych zasłużonych członków. A wszystko to odbywało się w oprawie, jak na LOK przystało, czyli był odśpiewany hymn naszego kraju i wystąpienie przewodniczącego organizacji Pana Stefana Nawrota, który w paru słowach podsumował 2019 rok.
Wigilijne dania, które pojawiły się na stołach kusiły, by już przy nich zasiąść, ale wiadomo, że wcześniej musi być opłatek i wzajemne życzenia. I tak w istocie było. Wszyscy życzyli sobie wzajemnie jeszcze lepszego nadchodzącego roku i oczywiście „wstrzałowego” Sylwestra. Potem przyszedł czas na wspólną kolację, no i oczywiście śpiewanie kolęd, bo bez tego trudno wyobrazić sobię magię świąt.

13 grudnia 2019