Akademickie Mistrzostwa Polski 2020

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 września 2020

W dniach 3-6 września 2020 r. w Zielonej Górze odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym. Wzięła w nich udział członkini naszego Koła Monika Gruszczak, która reprezentowała barwy swojej uczelni - AGH w Krakowie.

Pierwszym startem był Ppn 60, w którym Monika uzyskała 542 pkt i zajęła 6 miejsce. Na tegorocznych Ampach nie rozgrywano finałów,  więc wyniki z kwalifikacji były ostateczne. Dzięki swojemu wynikowi Monika zdobyła 3 pkt do klasyfikacji drużynowej.

Drugą konkurencją było Psp 30+30. Po dobrej części dokładnej, gdzie Monika zdobyła 271 pkt, jej strata do 2 miejsca wynosiła zaledwie 2 pkt. Jednak słabsze strzelanie w części szybkiej spowodowało spadek w klasyfikacji i ostatecznie Monika zajęła 7 miejsce, zdobywając 2 pkt dla drużyny.

Łącznie 5 pkt Moniki z pozostałymi 8 pkt wywalczonymi przez jej kolegów z reprezentacji AZS AGH dało sumie 13 pkt, co przełożyło się na 11 miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej uczelni technicznych.

Po raz kolejny start w zawodach rangi ogólnopolskiej dał cenne  doświadczenie, które miejmy nadzieję zaprocentuje w przyszłości.