XIII Ogólnopolskie Zawody Podziemne w Bochni

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 października 2019

W dniach 5-6.10.2019 r. w kopalni soli Bochnia odbyła się kolejna edycja niezwykłych zawodów - niezwykłych, bo rozgrywanych 246 m pod powierzchnią ziemi. Nasze Koło reprezentowali: Justyna Dybał, Łukasz Luty i Monika Gruszczak.

W sobotę 5.10. dzień naszych zawodników zaczął się od podróży do Bochni, a następnie zjazdu szybem Campi na poziom -246 m. Strzelnica pneumatyczna została zorganizowana w jednej z sal, która na co dzień należy do podziemnej trasy turystycznej. Z pewnością jest to najbardziej nietypowe miejsce, w którym są rozgrywane zawody strzeleckie, ale nasi zawodnicy mieli już za sobą start w poprzednich edycjach, więc niecodzienne warunki nie przeszkadzały im w wykonywaniu swoich zadań.

Po ogłoszeniu wyników możemy uznać, że były to bardzo udane dla nas zawody. W konkurencji Ppn 40 młodziczek Justyna Dybał zajęła 5 miejsce z wynikiem 310 pkt. Łukasz Luty w konkurencji Kpn 40 młodzików wywalczył 6 miejsce z rezultatem 353,1 pkt. Natomiast Monika Gruszczak w konkurencji Ppn 60 juniorek z wynikiem 540 pkt. zdobyła 1 miejsce i kwalifikację do finału w konkurencji Pistolet. Wyniki są satysfakcjonujące, a obecność na tego typu zawodach - ze względu na klimat i atmosferę - jest zawsze czymś niezapomnianym.

Następnego dnia, już na strzelnicy w I LO w Bochni, odbył się finał w konkurencjach Pistolet i Karabin. W pierwszym z nich wystartowała Monika Gruszczak, ostatecznie zajmując 7 miejsce.

Strzelecki weekend w Bochni możemy zaliczyć do udanych. Po raz kolejny mieliśmy możliwość startu w tak niezwykłym miejscu. Mamy nadzieję, że wrócimy tam w kolejnej edycji już za rok.