Puchar Wójta 2019

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 lipca 2019

7 lipca 2019 r. na strzelnicy LOK w Pogwizdowie k. Bochni odbyła się kolejna edycja zawodów "O Puchar Wójta Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce". Jak co roku na zaproszenie p. Wójta Józefa Rysaka i prezesa Zarządu Gminnego Koła LOK Stefana Nawrota odpowiedziało wielu mieszkańców naszej gminy: w zawodach wzięło udział ponad 75 osób, a towarzyszyło im liczne grono kibiców.

Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: karabin KBK AK 47 oraz pistolet Glock 9mm. Po omówieniu przez instruktorów zasad bezpieczeństwa na strzelnicy, przystąpiono do rywalizacji. Zawodnicy oddawali po 10 strzałów ocenianych do odpowiednich tarcz. W międzyczasie członkowie LOK przygotowali poczęstunek dla gości: dania z grilla oraz coś słodkiego, zatem każdy z zawodników po skończonej konkurencji, w oczekiwaniu na wyniki, mógł miło spędzić czas.

Zanim ogłoszono wyniki, prezes Nawrot oficjalnie przywitał wszystkich przybyłych, na czele z panem Wójtem Rysakiem oraz radnymi z terenu gminy. Pan wójt został również odznaczony medalem 75-lecia LOK, w uznaniu za długoletnią pomoc i wsparcie naszej organizacji. Pan wójt podziękował za zaproszenie i odznaczenie, gratulując prezesowi licznych sukcesów zawodników z naszej gminy i życząc dalszego rozwoju. Także tego dnia naszym zawodnikom KŻR został uroczyście wręczony puchar za zajęcie I miejsca w Międzynarodowych Zawodach Strzeleckich w konkurencji "Pojedynek Strzelecki".

Następnie ogłoszono wyniki zmagań o Puchar Wójta. W obu konkurencjach niepokonany okazał się Zbigniew Giemza. W KBK AK 47 zwyciężył z wynikiem 88 pkt. na 100. II miejsce zajął Damian Dzięga - 83 pkt., III miejsce - Jan Malinowski również z wynikiem 83 pkt. (o wyższym miejscu zadecydowała ilość „dziesiątek”). IV miejsce zajął Michał Tacik z wynikiem 82 pkt, a V miejsce zdobył Dawid Skalski uzyskując 76 pkt. W konkurencji Glock 9 mm zwycięzca Zbigniew Giemza uzyskał 61 pkt; II miejsce zajął Łukasz Moniuszko z wynikiem 35 pkt, III był Kamil Migas - 30 pkt, a IV - Paweł Migas z tym samym wynikiem (również zadecydowały „dziesiątki”). V miejsce zajął Paweł Komenda - 25 pkt. W każdej konkurencji zawodnicy otrzymali z rąk pana Wójta dyplomy, medale, a zwycięzca puchar.

Po dekoracji wszyscy zgromadzeni pozostali na poczęstunku, ciesząc się miłą atmosferą i piękną pogodą. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w zawodach, jak zawsze zapraszamy na naszą strzelnicę do Igołomi i oczywiście już dziś zapraszamy na kolejną edycję Pucharu Wójta za rok!